28.06.2013 WAKACJE CZAS ZACZĄĆ…

Ten piątek był wyjątkowo wyczekiwanym dniem przez wszystkich uczniów. Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadeszły upragnione wakacje…
Uroczyste zakończenie roku szkolnego było odpowiednim momentem do nagrodzenia tych, którzy osiągnęli największe sukcesy.
Najlepsze wyniki w nauce, a tym samym świadectwa z wyróżnieniem uzyskali: Mateusz Śliwakowski, Mateusz Jaros, Dominika Gałwa, Karolina Prajs, Mateusz Żak, Angelika Wójcik i Patrycja Rybak. Ponadto pierwsza czwórka otrzymała nagrodę ufundowaną przez radną powiatu radomszczańskiego - panią dyrektor Sylwię Łysik.
Jednak nie tylko osiągnięcia w nauce zostały docenione. Pamiątkowe dyplomy dostali wszyscy artyści, którzy angażowali się w różnego rodzaju uroczystości i przedsięwzięcia promujące szkołę.
Ten rok był także wyjątkowy dla naszych sportowców reprezentujących gimnazjum podczas mistrzostw powiatu. Uhonorowano m.in. Przemysława Nowaka, Kamila Wieczorka, Michała Majaka, Mateusza Żaka, Łukasza Knosałę i Kamila Ostrowskiego.
Dodatkowo wyróżniono także tych, który zdobyli najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym. W tym roku były to uczennice klasy IIIb - Dominika Gałwa i Karolina Prajs.

Nagrodzonym serdeczni gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a wszystkim gimnazjalistom udanych i bezpiecznych wakacji!

Dla wszystkich kilka pamiątkowych zdjęć...>>


21.06.2013 NA PEŁNYM MORZU...

Na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego trzecioklasiści zrobili niespodziankę swoim młodszym kolegom i wystawili na deskach szkolnego teatru jednoaktówkę Sławomira Mrożka w reżyserii mgra Przemysława Prajsa.
W spektaklu mogliśmy podziwiać m.in.Piotra Grzesiaka, Tomasza Rutkowskiego, Michała Majaka, Damiana Nowickiego i Pawła Mazika, którzy - po raz kolejny - zachwycili widzów swoim niezwykłym talentem aktorskim...


18.06.2013 Wykaz podręczników

W dziale Niezbędnik rodzica zamieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z w/w dokumentem.


17.96.2013 Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

Z końcem roku szkolnego udało się zorganizować długo oczekiwaną wycieczkę szkolną. Grupa uczniów składała się z przedstawicieli wszystkich klas, choć z wyraźną przewagą 2a.
Nasz wyjazd obejmował Kraków i muzeum na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Najpierw, w dawnej stolicy Polski, zwiedziliśmy Zamek Królewski, Katedrę z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi oraz Rynek Starego Miasta z Sukiennicami. Później udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie w skupieniu i refleksji poznaliśmy miejsce największej zagłady ludności podczas II wojny światowej.
W odczuciu wszystkich był to bardzo udany wyjazd, który zintegrował społeczność szkolną a jednocześnie stał się niezapomnianą lekcją historii.
Opiekunami były panie Anna Kolmasiak i Renata Nicerska –Przybylska, oraz panowie Włodzimierz Gałwiaczek i Marek Półrola.

Uwaga! W przyszłym roku zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Kopernika.

Kilka zdjęć na pamiątkę...>>


10.06.2013 Wyniki konkursu z j. angielskiego

Konkurs odbył się 10 czerwca. Jego celem było zaangażowanie uczniów do samodzielnego zgłębiania wiedzy w zakresie słownictwa, rozwijania ich umiejętności jzykowych oraz kształtowanie własnej postawy wobec innych kultur.

W konkursie nagrodzeni zostaną uczniowie do 5-tego miejsca:

1. Śliwakowski Mateusz
2. Jaros Mateusz
3. Gorząd Kornelia
4. Krakowska Kamila
5. Kosela Jakub
6. Nita Kamila
7. Nita Natalia
8. Wójcik Angelika10.06.2013 II Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej

II Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej odbył się 10 czerwca. Do zawodów zgłosiły się drużyny z PG 3, PG 5, PG 6 z Radomska oraz z PG w Kodrębie. Rozegrano mecze w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Naszą szkołę wśród dziewcząt reprezentowały: Karolina Prajs i Dominika Gałwa z kl. IIIb oraz Martyna Klimczyk i Roksana Ślęzak z kl. IIIa. Wśród chłopców pary tworzyli: pierwszą - Norbert Kowalski (IIIb) i Kamil Wieczorek (Ib), drugą - Przemysław Nowak (IIIb) i Bartosz Mielczarek (IIIa), trzecią - Paweł Mazik i Przemysław Tomaszewski (obaj z IIIb).
Dla naszych uczniów był to debiut w siatkówce plażowej i zgodnie z przewidywaniami pary żeńskie uległy przeciwniczkom bez walki. Na pocieszenie została nam dobra postawa pary Nowak i Mielczarek, którzy w meczu o III miejsce stoczyli zacięty pojedynek z bardziej doświadczoną parą z PG 6.

Zwycięzcy kategorii dziewcząt:

I miejsce Przytuła Karolina i Ciupa Karolina (PG 3)
II miejsce Cieślik Karolina i Irzyk Emilia (PG 3)
III miejsce Barańska Karolina i Wilk Karolina (PG 6)

Zwycięzcy kategorii chłopców:

I miejsce Waloch Dominik i Łańcuchowski Kamil (PG 5)
II miejsce Kępa Marcin i Lisicki Adrian (PG Kodrąb)
III miejsce Gałwa Grzegorz i Szablewski Artur (PG 6)

Kilka pamiątkowych zdjęć >>


07.06.2013 Wieczór Artystyczny

W naszym gimnazjum 7 czerwca odbył się Wieczór Artystyczny. Jako pierwsi na scenie wystąpili członkowie koła teatralnego, którzy zaprezentowali współczesną wersję Ślubów panieńskich Aleksandra Fredry w reżyserii pana Przemysława Prajsa. Nie mogło również zabraknąć występu szkolnego chóru prowadzonego przez pana Łukasza Bińczyka. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy piosenki zespołu 2+1 Chodź, pomaluj mój świat oraz Pokaż, na co cię stać zespołu Feel. Potem scena należała do Piotra Ściegienki, który zagrał na gitarze elektrycznej motyw z filmu Piraci z Karaibów oraz utwór zespołu Breakout Kiedy byłem małym chłopcem.
Podczas przerwy goście mogli podziwiać prace plastyczne wykonane pod czujnym okiem pani mgr Renaty Turlejskiej-Macieląg.
Drugą część spotkania wypełniły popisy orkiestry dętej pod kierunkiem pana Włodzimierza Sambora oraz grupy tanecznej prowadzonej przez panią Joannę Sukiennik. Orkiestra zagrała m.in. Skrzydlate ręce zespołu Enej, a tancerze zaprezentowali nowoczesny, taniec irlandzki, cha-chę oraz mazura. Na zakończenie muzycy z Kamieńska i gminy Ładzice zagrali wielki przebój zespołu Europe pt. Final countdown.

Fotorelację z tego przedsięwzięcia przygotował p. M. Borowiecki ...>>


03.06.2013 Dzień Sportu w DPS

W bardzo miłej atmosferze przebiegał Dzień Sportu zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Radziechowicach Drugich. Oprócz naszych uczniów w rywalizacji uczestniczyły pensjonariuszki DPSu w Łochyńsku. Organizatorzy zapewnili szereg konkursów indywidualnych (lotki, rzuty do kosza, rzuty ringo, skoki na skakance) i drużynowych (np. tor przeszkód).
Głównym celem przedsięwzięcia była dobra zabawa, a rywalizacja za wszelką cenę "zeszła" na drugi plan. Każdy uczestnik zawodów został nagrodzony małym upominkiem.

Drużynę gimnazjalistów tworzyli:

1. Alicja Woźniakowska
2. Sandra Gałwiaczek
3. Patrycja Rybak
4. Kornelia Gorząd
5. Paulina Łysik
6. Krystian Misiak
7. Jakub Mazur
8. Seweryn Klimczyk
9. Paweł Mazik
10. Marcin Depta

Udział w tej imprezie pokazał uczniom, że każda osoba, nawet niepełnosprawna i starsza, może wziąć aktywny udział w wybranych konkurencjach sportowych. Wystarczy chcieć. Młodzież z gimnazjum wyraziła chęć wzięcia udziału w Dniu Sportu w następnym roku.
Nad przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali p. Aneta Mazik, p. W. Tkacz oraz studentki Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

Kilka pamiątkowych zdjęć >>


03.06.2013 Szkolny Dzień Sportu

Mimo mało sprzyjającej aury 3 czerwca (poniedziałek) odbył się Szkolny Dzień Sportu. Za wyjątkiem siatkówki plażowej udało się przeprowadzić zaplanowane konkurencję.
Zmagania uczniów rozpoczęły się podczas Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pod czujnym okiem p. W. Gałwiaczka i jego asystentek - K. Prajs i D. Gałwy - zawodnicy mieli do pokonania rowerem zwinnościowy tor przeszkód. Zwycięzcami zostali Jakub Mazur (Ia) i Marcin Depta (IIIa) - zajęli ex aequo I miejsce. Rafał Piechowicz z klasy IIb zajął II lokatę.
Kolejną konkurencją był bieg sztafetowy. Reprezentanci klas mieli do okrążenia budynek szkoły. I miejsce zajęła klasa IIIb, II miejsce IIa i III miejsce - klasa IIb
Kiedy rozpoczął się Turniej Siatkówki Plażowej pogoda spłatała figla i rywalizacja została przeniesiona na salę gimnastyczną. Dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, głównie męskiej części, cieszyło się przeciąganie liny. Niepokonana okazała się ponownie klasa IIIb. Za nią nagrodzone miejsca zajęły klasy IIIa i IIb.
Na koniec rozegrano Turniej Piłki Nożnej, który zawsze wywołuje dużo emocji. Spotkania rozegrane zostały systemem "każdy z każdym". Tym razem klasa IIIb ustąpiła z najwyższego miejsca na podium na rzecz klasy IIIa (zwycięzcy turnieju). Miejsce III zajęli uczniowie z klasy Ib. Wszyscy zwycięzcy indywidualni oraz klasy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Turniej Siatkówki Plażowej zostanie rozegrany w najbliższym dogodny terminie przy sprzyjającej pogodzie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


28.05.2013 Konkurs ortograficzny

Wewnątrzszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas pierwszych i drugich wyłonił zwycięzcę. Dyktando bezbłędnie napisała Martyna Borowiecka z klasy IIB i to jej przypadł tytuł Mistrza Ortografii. Trzy osoby zostały wyróżnione – Patrycja Depta z klasy IA, Krystian Misiak (klasa IB) i Mateusz Śliwakowski (klasa IIA).
Nagrody zostaną wręczone 28 czerwca. Wszystkim serdecznie gratulujemy!


23.05.2013 Wycieczka rowerowa do Kleszczowa

Piętnastoosobowa grupa - pod opieką p. Joanny Sukiennik i p. Waldemara Nity - wybrała się na wycieczkę rowerową do Kleszczowa.
Młodzież mogła obejrzeć odkrywkę bełchatowską, przyjrzeć się kolejnym warstwom geologicznym podłoża oraz poznać historię powstania kopalni i elektrowni w Bełchatowie.
Mimo niesprzyjającej aury uczestnicy miło wspominają rowerową wyprawę.

Kilka pamiątkowych zdjęć autorstwa Martyny Klimczyk...>>


21.05.2013 List Rzecznika Praw Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci, Marek Michalak zapowiedział kampanię edukacyjną Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Jej celem jest promocja telefonu zaufania wśród najmłodszych, uczulenie dzieci na to, że nikt nie ma prawa łamać ich podstawowych, zagwarantowanych w konwencji praw oraz uświadomienie im, gdzie mogą szukać pomocy w razie pojawienia się problemu. Kampania ruszy w czerwcu.

Link do spotu promującego kampanię...

Z poważaniem,
Dział Komunikacji Społecznej
Biuro Rzecznika Praw Dziecka


20.05.2013 Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Radomsku zorganizował spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską. Gimnazjaliści i nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać na temat przestępczości i cyberprzemocy wśród młodzieży. A.M. Wesołowska podzieliła się także własnymi doświadczeniami ze swojej trzydziestoletniej praktyki w zawodzie.


17.05.2013 Se-ma-for Film Festival

Wędrowna edycja łódzkiego festiwalu animacji Se-ma-for Film Festival on Tour odbyła się w piątek 17 maja w naszym gimnazjum. Projekt realizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach.
Od rana w sali teatralnej odbywały się pokazy filmów animowanych dla dzieci, młodzieży, a po południu - dla dorosłych. Klasa II „b” uczestniczyła w 4-godzinnym warsztacie „Kultura. To jest to!”, podczas którego techniką animacji poklatkowej zrobiony został krótki film.
Wydarzeniem zainteresowały się lokalne media, reportaż autorstwa p. Klaudii Nity - Link>>


16.05.2013 PUMA

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum wspierali Pensjonariuszy DPS Radziechowice w artystycznych zmaganiach podczas Międzynarodowego Festiwalu PUMA w Dąbrowie Górniczej. W ramach festiwalu odbywały się również panele dyskusyjne poświęcone terapii osób starszych i niepełnosprawnych. Gościem specjalnym był Krzysztof Respondek.
Koordynatorami byli Aneta Mazik i Wojciech Tkacz.

Kilka pamiątkowych zdjęć...>>


9.05.2013 Uwalniamy książki

Na otwarcie skrzyni "wolnych książek" przybyli 9 maja do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach uczniowie PSP w Jedlnie i PG w Radziechowicach Drugich.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Pani Wójt Wioletta Pichit.

Bookcrossing - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.


8.05.2013 Mistrzostwa Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej Chłopców

8 maja na stadionie ZSG nr 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej Chłopców. Drużyna PG Radziechowice uklasyfikowała się na 6 pozycji zdobywając w sumie 809 punktów. Poszczególni uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

100m
Żak Mateusz - 13,39 s
Knosała Łukasz - 14,55 s

300m
Woźniakowski Patryk - 45,69 s
Tałaj Adrian - 49,93 s
Mazik Paweł - 50,02 s

Skok w dal
Majak Michał - 4,83 m
Klimczyk Seweryn - 4,50 m

Pchnięcie kulą
Płuciennik Tomasz - 9,48 m
Ostrowski Kamil - 9,37 m

1000m
Nowak Przemysław - 3.07,43 s
Wieczorek Kamil - 3.09,81 s

Sztafeta 4x100m
Klimczyk Seweryn, Tomaszewski Przemysław, Knosała Łukasz, Żak Mateusz - 56,06 s

Uzyskane rezultaty przeliczone zostały na punkty, które zadecydowały o 6 miejscu.

Kilka pamiątkowych zdjęć autorstwa naszej uczennicy M. Klimczyk...>>


6.05.2013 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku przypadła 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum przygotowali akademię, która przybliżyła wydarzenia z 1791 roku. Uroczystość urozmaiciły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.
Młodzież przygotowali mgr Joanna Sukiennik i mgr Łukasz Bińczyk.


26.04.2013 - XV Edycja Turnieju Coca Cola Cup 2013 - 2 runda

Druga runda rozgrywek lokalnych odbyła się 26 kwietnia 2013 na boisku "Orlik" przy ZSG nr 5 w Radomsku.
Wyniki kolejno rozegranych spotkań z udziałem uczniów naszego gimnazjum:

PG nr 3 -2 : 2- PG Radziechowice Drugie
PG Radziechowice Drugie -1 : 2- PG Lgota Wielka
PG Radziechowice Drugie -2 : 4- PG Gidle

Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.


22.04.2013 List Rzecznika Praw Dziecka

Drodzy Uczniowie, oto okolicznościowy list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do wszystkich zdających tegoroczne egzaminy gimnazjalne.

Treść listu...

Z wyrazami szacunku:
Dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka
Bartosz Sowier


19.04.2013 Turniej BRD

19.04.2013 r. w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach spotkali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych aby rywalizować w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na etapie rejonowym.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Michał Błaszczyk, Mateusz Śliwakowski i Patryk Woźniakowski. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach: test z przepisów ruchu drogowego, tor przeszkód w miasteczku ruchu drogowego, pierwsza pomoc medyczna i sprawnościowy tor przeszkód ustawiony w sali gimnastycznej. Na 10 drużyn nasi chłopcy uplasowali sie na piątym miejscu, co należy uznać za dobry wynik, choć niewątpliwie nie do końca satysfakcjonujący.
Organizatoren turnieju była Komenda Rejonowa Policji w Radomsku.
Drużynę przygotował p. Marek Półrola.


19.04.2013 Wybieramy SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W piątek odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Spośród sześciu kandydatów największym zaufaniem wyborców zostali obdarzeni Krystian Misiak, Angelika Kuliś, Kornelia Gorząd oraz Magdalena Masiarek i to oni utworzą Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

Zwycięzcom gratulujemy!


19.04.2013 Konkurs ze zmajomości lektur

Trzecioklasiści - tuż przed egzaminem - postanowili wykazać się swoimi wiadomościami i wzięli udział w konkursie ze znajomości lektur. Test, z którym się zmierzyli, składał się z dwóch części - zadań wielokrotnego wyboru oraz krótkich odpowiedzi. Najlepszy okazał się Kamil Kipigroch, który uzyskał 81%. Drugie miejsce zajęła Karolina Prajs, zdobywając 79%, zaś trzecie Angelika Łysik z wynikiem 75%.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


18.04.2013 - XV Edycja Turnieju Coca Cola Cup 2013

Runda eliminacyjna XV edycji Turnieju Coca Cola Cup 2013 odbywała się na boisku w Lgocie Wielkiej.
Rywalizowało 5 drużyn, z których tylko 2 awansowały do następnego etapu. Drużyna PG Radziechowice przegrała tylko jedno spotkanie z Lgotą Wielką i tym samym przeszła do dalszej tury rozgrywek. Kolejne mecze zostaną rozegrane 30 kwietnia 2013r.
Nasi zawodnicy rozegrali następujące spotkania:

- PG Lgota Wielka - PG Radziechowice Drugie 2:1
- PG Strzelce Małe - PG Radziechowice Drugie 2:4
- PG Radziechowice Drugie - PG 2 Radomsko 4:2
- PG Radziechowice Drugie - PG 4 Radomsko 4:0

Naszą drużynę tworzyli:
Mateusz Żak, Łukasz Knosała, Przemysław Nowak, Norbert Kowalski, Dawid Boruta, Michał Błaszczyk, Seweryn Klimczyk, Jakub Kosela, Sebastian Popiołek, Krystian Misiak


15.04.2013 - Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej

W gmachu I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku odbył się "Test wiedzy o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej".
Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klas trzecich - Dominika Gałwa i Dagmara Karwicka.


12.04.2013 - XII Przegląd Małych Form Teatralnych

Już po raz szósty grupa teatralna Szkolnego Klubu "Gimnazjalista-Artysta" reprezentowała nasze gimnazjum podczas XII Przeglądu Małych Form Teatralnych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
Młodzież, przygotowywana pod kierunkiem mgra Przemysława Prajsa, zaprezentowała współczesną wersję "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry.

Kilka pamiątkowych zdjęć autorstwa p. M. Borowieckiego...>>


Wybory do samorządu uczniowskiego

Drodzy Uczniowie…

19 kwietnia 2013r. (piątek) odbędą się powszechne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Klasy zgłaszają po dwóch kandydatów do 12 kwietnia 2013r. Kandydaci mogą prowadzić kampanię na terenie szkoły tak, by nie zakłócać jej pracy (np. plakaty, które można wywieszać w wyznaczonych przez opiekunów miejscach).
Ogłoszenie wyników nastąpi 22 kwietnia 2013r.

Uczniowie, którzy uzyskają największą ilość głosów, utworzą Zarząd Samorządu Uczniowskiego PG w Radziechowicach


Wewnątrzszkolny konkurs ze znajomości lektur

Trzecioklasisto!

Wiesz, kim była Balladyna i Jurand ze Spychowa? Jakie planety odwiedził Mały Książę? Kto napisał "Kamienie na szaniec"? Na czym polegał obrzęd dziadów? Jeśli tak, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie…

Konkurs ze znajomości lektur to dobre sprawdzenie wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym.
Zapoznaj się z REGULAMINEM , a następnie zgłoś swój udział… Zapraszamy!


5.04.2013 - Dzień Samorządności

W związku z dniem samorządności Rada Uczniów postanowiła urozmaicić swoim kolegom tradycyjne zajęcia dydaktyczne i przygotowała niespodziankę, angażując szkolnych aktorów i sportowców.
Na deskach naszego teatru zaprezentował się Szkolny Klub "Gimnazjalista-Artysta", w wykonaniu którego obejrzeliśmy współczesną wersję "Ślubów panieńskich".
Po spektaklu miał miejsce międzyklasowy turniej piłki nożnej. Najlepsi okazali się uczniowie klas IB, IIB i IIIB. Zwycięzcom gratulujemy!


NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA
ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Skrzynka kontaktowa

W naszym gimnazjum zaczyna funkcjonować skrzynka kontaktowa "Sugestie Rodziców i Uczniów" (na piętrze, obok sklepiku).
Ta dodatkowa forma kontaktu ma umożliwiać Uczniom i Rodzicom wyrażanie opinii o naszej dotychczasowej pracy, jak i stwarzać możliwość przedstawiania własnych propozycji i sugestii.

Zapraszamy do współpracy.


Informacja dla rodziców

W dziale - Niezbędnik rodzica - zamieszczamy warunki rekrutacji i deklarację zapisu do naszego gimnazjum na rok szkolny 2013/14.
Zapraszamy do zapoznania się z tymi dokumentami.


25.03.2013 - DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Otwartych Drzwi dla szóstoklasistów. Nasi goście mieli okazję zobaczyć gimnazjum "od wewnątrz" oraz poznać niektórych nauczycieli. Nie obyło się także bez prezentacji umiejętności aktorskich, muzycznych i tanecznych naszych gimnazjalistów. Niezwykłą historię Małego Księcia oraz Śluby panieńskie zaprezentowała grupa teatralna, nad którą pieczę sprawuje mgr Przemysław Prajs; szkolny chór - którego opiekunem jest mgr Łukasz Bińczyk - wykazał się niezwykłymi zdolnościami wokalnymi, Mateusz Śliwakowski z klasy IIa dał wyjątkowy koncert akordeonowy, zaś w wykonaniu grupy tanecznej - którą przygotowała mgr Joanna Sukiennik - mogliśmy zobaczyć m.in. taniec irlandzki. Ponadto do wglądu były księgi pamiątkowe szkoły oraz dyplomy i puchary zdobyte w rozgrywkach sportowych. W trakcie przerwy na słodki poczęstunek zaproszeni uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać wystawę rękodzieła artystycznego, które powstało na kółku plastycznym pani mgr Renaty Turlejskiej-Macieląg.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli Przemysław Prajs, Beata Szczepańska i Agnieszka Karasek.


25.03.2013 - INFORMACJA OKE

Uprzejmie informujemy, iż Centralna Komisja Egzaminacyjna opracowała materiały dotyczące przestrzegania zasad obowiązujących uczniów na egzaminie gimnazjalnym.

Młodzież zapraszamy do zapoznania się z plakatem przedstawiającym ww. kwestie, a wychowawców klas do realizacji opracowanego scenariusza zajęć.

Plakat promujący poruszane zagadnienie...>>


21.03.2013 - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Przeciwpożarowej na szczeblu powiatowym reprezentant naszego gimnazjum - Mateusz Śliwakowski - zajął III miejsce.
To już kolejny raz, kiedy Mateusz staje na podium. W ubiegłym roku był drugi.

Mateusza do turnieju przygotowywał mgr Włodzimierz Gałwiaczek


19.03.2013 - MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ

Odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej chłopców szkół gimnazjalnych. Do rozgrywek zgłosiło się 6 zespołów. Spotkania odbywały się systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych. Z naszą drużyną w rywalizowali uczniowie PG 3 i PG Kietlin. Nasi zawodnicy bez większych problemów poradzili sobie z rywalami zajmując pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej. W przegranym finale zagraliśmy z gimnazjalistami PG 6.

Końcowa klasyfikacja:
I miejsce PG 6
II miejsce PG Radziechowice
III miejsce PG 5

Naszą drużynę stanowili:
1. Michał Majak
2. Kamil Ostrowski
3. Przemysław Nowak
4. Damian Nowicki
5. Daniel Jędrzejczyk
6. Bartłomiej Popiołek
7. Kamil Wieczorek
8. Paweł Mazik

Kilka pamiątkowych zdjęć...>>


6-8.03.2013 - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 6 do 8 marca młodzież uczestniczyła w naukach rekolekcyjnych w tutejszym kościele parafialnym. Gimnazjaliści mogli się wyciszyć wewnętrznie i odpowiednio przygotować do uroczystości związanych ze zmartwychwstaniem Chrystusa.
Koordynatorem był ks. proboszcz Józef Mazur.


5.03.2013 - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pprzeciwpożarowej

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Przeciwpożarowej. W etapie gminnym najlepszy okazał się Mateusz Śliwakowski z klasy IIA. Drugie miejsce zajął reprezentant klas trzecich - Kamil Kipigroch. Na podium znalazł się także pierwszoklasista - Dominik Krawczyk, a tuż za nim Mateusz Jaros z klasy IB.
Zwycięzca będzie reprezentował naszą gminę na szczeblu powiatowym już 21 marca.
Młodzież do turnieju przygotował mgr Włodzimierz Gałwiaczek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów…


28.02.2013 - III Turnieju Koszykówki Ulicznej

Uczniowie PG Radziechowice odnieśli sukces podczas III Turnieju Koszykówki Ulicznej - Drzewniak Cup 2013, który odbył się 28.02.2013r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.
W swojej kategorii wiekowej U - 16 chłopcy zajęli kolejno I, II i III miejsce.
I miejsce i złote medale otrzymali: Majak Michał, Ostrowski Kamil i Nowak Przemysław.
II miejsce i srebrne medale: Nowicki Damian, Popiołek Bartłomiej i Mazik Paweł.
III miejsce i brązowe medale: Boruta Dawid, Mielczarek Bartosz i Jemioło Rafał.
Najlepszym zawodnikiem wśród gimnazjalistów okazał się Przemysław Nowak, który otrzymał pamiątkowy puchar.
Zwycięzcy tej grupy wiekowej (I miejsce) zmierzyli się z drużyną z Z.Sz.D.i O.Ś. i odnieśli sukces, wygrywając stosunkiem punktów 8:1.

Uczniów do zawodów przygotował p. mgr Waldemar Nita.

Tak to przebiegało...>>


8.02.2013 - Zaproszenie I LO w Radomsku

Dyrekcja i grono pedagogiczne I LO w Radomsku serdecznie zapraszają na cykl zajęć mogących pomóc w przygotowaniu się do egzaminu gimanzjalnego.
Szczegółowy harmonogram...


8.02.2013 - List Kuratorium Oświaty w Łodzi

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej prowadzi zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda". Zapraszamy do zapoznania się z zasadami bezpieczeńtawa ujętymi w formie plakatu oraz 4-stronicowej ulotki.8.02.2013 - WALENTYNEK CZAR...

Samorząd Uczniowski sprawił wszystkim zakochanym gimnazjalistom miłą niespodziankę i zorganizował pocztę walentynkową. Przez dwa dni młodzież mogła wysyłać kartki, które w piątek trafiły do adresatów.
Wszystkim życzymy mnóstwa uśmiechu i miłości nie tylko w dniu św. Walentego...


8.02.2013 - MAŁY KSIĄŻĘ

Niezwykłym talentem aktorskim wykazała się grupa trzecioklasistów, która wcieliła się w bohaterów "Małego Księcia" i przeniosła nas w świat tajemniczości i niezwykłości...Dzięki nim poznaliśmy Króla, Bankiera, Próżnego czy Geografa oraz uświadomiliśmy sobie, że jedynie sercem można wszystko jasno poznać...

Spektakl został zrealizowany w ramach zajeć artystycznych prowadzonych przez mgra Przemysława Prajsa


7.02.2013 - W PODRÓŻ Z HOBBITEM...

Kolejna grupa gimnazjalistów postanowiła poznać historię niezwykłego hobbita i jego kompanów, którzy udali się w długotrwałą i pełną niebezpieczeństw wyprawę, by pokonać groźnego smoka...
Tym razem wyjazd do Cinema City w Częstochowie zorganizowali wychowawcy klas drugich: mgr Włodzimierz Gałwiaczek i mgr Przemysław Prajs.


5.02.2013 - AKTYWNY WYPOCZYNEK W SOLPARKU

Pierwszo- i trzecioklasiści aktywnie rozpoczęli drugie półrocze, spędzając wtorkowe przedpołudnie w "Solparku" w Kleszczowie. Gdy jedni korzystali z basenów rekreacyjnych i jacuzzi, inni postanowili spróbować swych sił na lodowisku.
Zrelaksowana i wypoczęta młodzież deklarowała, że tego typu wyjazd jeszcze powtórzy...
Organizatorami były: mgr Katarzyna Zatorska i mgr Beata Szczepańska


31.01.2013 - Jasełka w DPS

Tuż przed zakończeniem tradycyjnego okresu śpiewania kolęd, 31 stycznia, grupa teatralna przygotowana przez ks. Zygmunta Filipczyka wystawiła jasełka w Domu Pomocy Społecznej.
Widzowie ze wzruszeniem włączyli się w śpiew kolęd i podziękowali za spektakl gromkimi brawami.

Kilka pamiątkowych zdjęć autorstwa p. Anety Mazik...>>


26.01.2013 - Posdumowanie 1. półrocza

Podsumowaliśmy pierwsze półrocze r. szk. 2012/2013.
Najwyższą średnią osiągnęła klasa III "b", która o włos (dokładnie o 0,03) wyprzedziła kl. III "a". Na trzecim miejscu uplasowała się klasa II "a". Tuż za podium znależli się pierwszoklasiści z kl. I "b", którzy wyprzedzili rówieśników oraz kolegów z II "b".
Gratulujemy i WSZYSTKIM życzymy sukcesów w 2. półroczu.


24.01. Niezwykła podróż z HOBBITEM...

Trzydziestoosobowa grupa gimnazjalistów - wspólnie z Bilbo Bagginsem - wyruszyła w niebezpieczną podróż, by wraz z czarodziejem Gandalfem i krasnoludami pokonać smoka Smauga. Niezwykłe przygody, zaskakujące zwroty akcji i ciekawe efekty specjalne sprawiły, że młodzież z niecierpliwością czeka na kolejną część filmu...

Wyjazd do częstochowskiego kina zorganizowały mgr Katarzyna Ościk i mgr Agnieszka Karasek


15.01.2013 - Piłka ręczna

15 stycznia w hali sportowej w Radomsku dziewięć drużyn walczyło o tytuł Mistrza Powiatu w piłce ręcznej. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym i choć tym razem nie odnieśliśmy sukcesu, to należy docenić zaangażowanie całej drużyny.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Kamil Ostrowski, Daniel Jedrzejczyk, Michał Majak, Mateusz Żak, Łukasz Knosała, Marcin Depta, Przemysław Nowak, Przemysław Tomaszewski, Damian Nowicki, Dawid Boruta, Kamil Wieczorek, Jakub Kosela.
Sportowców przygotowywali mgr Joanna Sukiennik oraz mgr Waldemar Nita.


12.01.2013 - Casting

W sali teatralnej naszego gimnazjum w sobotę 12 stycznia odbył się casting do kolejnego spektaklu w ramach projektu PAT, prowadzonego w całej Polsce z inicjatywy Zespołu Promocji Bezpieczeństwa Publicznego Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
Projekt „Profilaktyka a Ty” jest wpisany do Banku Dobrych Praktyk rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. W komisji zasiedli m.in. p. Dorota Zbroja-Bareła, p. Przemysław Prajs oraz koordynatorka projektu p. Anita Pawlak-Zygma z Biblioteki Gminnej w Ładzicach i p. Krzysztof Michalski, komendant powiatowy policji.

Autorem zamieszczonych zdjęć jest p. Marcin Borowiecki


20.12.2012 - Szkolna wigilia

Jak nakazuje nasza tradycja, tuż przed feriami świątecznymi, 20 grudnia, odbyła się szkolna wigilia. Każda klasa postarała się, by zaakcentować wyjątkowość tego dnia. Jedni zorganizowali "wigilijny" posiłek, inni udekorowali swoją klasę, a niektórzy po prostu zadbali o odświętny strój lub... nastrój.
Na ostatniej lekcji wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się w sali teatralnej, by podzielić się opłatkiem i obejrzeć jasełkowe przedstawienie przygotowane pod kierunkiem ks. Zygmunta Filipczyka przez kilkunastoosobową grupę uczniów. Nie zabrakło przepięknych kolęd w wykonaniu grupy wokalnej p. mgra Łukasza Bińczyka. Dobrze znana historia biblijna została przez gimnazjalistów odczytana na nowo i opowiedziana w bardzo atrakcyjny dla widza sposób. Zadbano o odniesienia do współczesności, dzięki czemu spektakl bawił, a jednocześnie - skłaniał do zadumy.
Cały zespół świetnie poradził sobie z tekstem i udowodnił, ze potrafi zapanować nad sceniczną przestrzenią! Brawo!


14.12.2012 - „Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”


Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcje edukacyjno – informacyjne „Bezpieczny Stok” oraz „Bezpieczna woda”.
Ze szczegółami akcji można się zapoznać na stronach internetowych: www.wypoczynek.men.gov.pl oraz www.bezpiecznienastoku.pl.

Z poważaniem
Ministerstwo Edukacji Narodowej.


10.12.2012 - STYPENDIUM DLA NAJLEPSZYCH…

Angelika Wójcik - uczennica klasy IB naszego gimnazjum - znalazła się w gronie stypendystów projektu pn. "Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej"
Jej opiekunem merytorycznym została p. mgr Katarzyna Ościk. Uroczystość wręczenia Listów Gratulacyjnych tegorocznym stypendystom odbędzie się 17 grudnia 2012 r. w Filharmonii Łódzkiej.

Stypendystce serdecznie gratulujemy!


29.11.2012 - KONCERT AKORDEONOWY

Niezwykłą lekcję muzyki mieli uczniowie naszego gimnazjum. A wszystko to za sprawą Łódzkiego Duetu Akordeonowego, który od dziesięciu lat tworzą Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. W ich wykonaniu młodzież mogła usłyszeć utwory muzyki klasycznej (m.in. utwory Bacha, Mozarta, Rossiniego, Moniuszki) i rozrywkowej, poznać budowę i sposób gry na akordeonie, przypomnieć sobie polskie tańce narodowe.
Ciekawe aranżacje dobrze znanych utworów oraz bezpośredni kontakt ze słuchaczami sprawił, że młodzież miło spędziła czas i z niecierpliwością czeka na kolejny koncert…


22.11.2012 - CIEMNO WSZĘDZIE...GŁUCHO WSZĘDZIE...

W dniu dzisiejszym czterdziestoosobowa grupa gimnazjalistów obejrzała w Miejskim Domu Kultury II cz. Dziadów Adama Mickiewicza.
Teatralno-muzyczne widowisko przybliżyło problematykę utworu oraz w niebanalny sposób oddało tajemniczą i pełną napięć atmosferę, która towarzyszyła tytułowemu obrzędowi. Profesjonalna gra aktorska, scenografia, rekwizyty i nowatorskie ujęcie tematu zrobiły ogromne wrażenie na oglądających...


15.11.2012 - Festiwal Sztuk Wszelakich


Zespół wokalny z naszego gimnazjum - pod opieką p. Przemysława Prajsa - wraz z grupą teatralną "Póki co" z Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach wystąpił 15 listopada w Łodzi na Festiwalu Sztuk Wszelakich. Głównym celem przedsięwzięcia jest zapobie-ganie marginalizacji osób niepełnosprawnych oraz uświadomienie, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy.
Nasi artyści, przygotowywani pod kierunkiem p. Łukasza Bińczyka i p. Wojciecha Tkacza, zaprezentowali utwory o charakterze patriotycznym.

Kilka pamiątkowych zdjęć autorstwa p. Przemysława Prajsa...>>


Próbny egzamin gimnazjalny

13 listopada (wtorek) – historia i WOS oraz język polski

14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka

15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W pierwszym i drugim dniu sprawdzamy swoje wiadomości od 3. do 6. lekcji, więc 1., 2. i 7. odbędą się wg planu.
W trzecim dniu /czwartek/ egzamin będzie pisany również od 3. godziny lekcyjnej, ale uczniowie zdający tylko poziom podstawowy wracają na lekcje już od 5. godziny.
PROSIMY O ODPOWIEDNI - CIEPŁY STRÓJ.


Rocznica odzyskania niepodległości

W tym roku przypada 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na pamiątkę wydarzeń z 1918 r. uczniowie naszego gimnazjum - pod kierunkiem mgra Przemysława Prajsa i mgra Łukasza Bińczyka - przygotowali uroczystą akademię. Część oficjalną urozmaiciły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.
Ponadto uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą w konkursie historycznym. Nagrodzonym gratulujemy.


09.11.2012 - XXI Radomszczański Bieg Niepodległości

Uczniowie PG Radziechowice wzięli udział w XXI Radomszczańskim Biegu Niepodległości, który odbył się w piątek 9 listopada. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury w każdej z kategorii wystartowało około 100 uczniów.
Z naszej szkoły najwyżej zostali sklasyfikowani:
Przemysław Nowak - 2 miejsce
Martyna Klimczyk - 4 miejsce

Gratulujemy!!!

Kilka pamiątkowych zdjęć...>>


8.11.2012 - Spektakl Profilaktyczny

Szczęście za rogatką to tytuł spektaklu w reżyserii Bogdana Wąchały, który porusza problem narkomanii. Narkotyki powoli stają się nieodłącznym elementem naszego świata, takim samym jak alkohol czy papierosy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie spustoszenie sieją w naszym organizmie, a jednocześnie tak wiele osób uzależnia się od nich.
Aktorzy teatru "Małgo" postanowili przestrzec młodzież przez ewentualną pokusą sięgnięcia po jakiekolwiek używki i zaprezentowali kilka historii. Historii, które powinny zmusić do refleksji…
Marysia to utalentowana wokalnie dziewczyna, która miała przed sobą karierę piosenkarki. Miała, bo narkotyki przekreśliły to wszystko. Lekarze nie byli w stanie uratować jej życia.
Boo kłamał, kradł, oszukiwał… wszystko po to, by zebrać pieniądze na kolejną "działkę białej śmierci", gdyż uzależniony organizm domagał się więcej i więcej. Głód narkotykowy był tak wielki, że Boo bez skrupułów zabił człowieka. Ten młody człowiek resztę swojego życia spędzi w więzieniu.
Ania i Romek sprzedali swoje obrączki ślubne, Tomek popadł w ogromne długi, Adam spędzi 12 lat w więzieniu za kradzież, a Marek nie doczekał swoich 18-tych urodzin…
Oni wszyscy chcieli tylko spróbować. Zapomnieli jednak, że w narkotykowej grze już na starcie przegrali…


Dzień Wszystkich Świętych

W przededniu Wszystkich Świętych uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Ościk, zanieśli wiązanki na pozostające pod ich opieką mogiły nauczycieli na tutejszym cmentarzu.


Instytut Badań Edukacyjnych - „Dydaktyka literatury i języka polskiego w gimnazjum w świetle nowej podstawy programowej”

Wraz z początkiem roku szkolnego, w wylosowanych gimnazjach realizowane będzie badanie pn. „Dydaktyka literatury i języka polskiego w gimnazjum w świetle nowej podstawy programowej”. Badanie to na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych realizować będzie firma badawcza SMG/KRC z Warszawy.
Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie badania dotyczącego funkcjonowania w praktyce szkolnej nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka polskiego na III etapie edukacyjnym oraz rozwijanie narzędzi wspierających wdrażanie podstawy programowej. Udział w badaniu wezmą uczniowie, ich rodzice lub opiekunowie, dyrektorzy, nauczyciele, bibliotekarze, a także pedagodzy szkolni. Projekt będzie realizowany do lutego 2015 r.
Badanie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.1, Modernizacja systemu nadzoru i zarządzania w oświacie, Poddziałanie 3.1.1 - Tworzenie warunków do monitorowania ewaluacji i badań systemu oświaty.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdą się na stronach:

www.dydaktyka2.smgkrc.com.pl oraz http://eduentuzjasci.pl


12.10.2012 - ŁóPTA 2012

Nasza grupa teatralna wystąpiła w piątek 12 października na deskach Łódzkiego Domu Kultury w ramach 25. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich (ŁóPTA). Członkowie Szkolnego Klubu "Gimnazjalista-Artysta" zaprezentowali swoją wersję Molierowskiego "Mieszczanina szlachcicem".
Spektakl wyreżyserowany przez p. mgra Przemysława Prajsa został nominowany do udziału w łódzkiej imprezie już w marcu - podczas XI Przeglądu Małych Form Teatralnych w radomszczańskim MDK. Była to dodatkowa nagroda za uzyskanie najwyższej lokaty w kategorii gimnazjów. Odtwórca tytułowej roli - Dawid Depta - otrzymał wówczas indywidualną nagrodę aktorską.
Ponieważ spektakl powstał w poprzednim roku szkolnym, do Łodzi pojechali również absolwenci gimnazjum, aktualnie - uczniowie radomszczańskich liceów i techników.
Opiekę nad grupą sprawowali p. Prajs i p. Chrząszcz.


12.10.2012 - Święto nauczycieli...Święto pierwszoklasistów

12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, którego świadkami byli wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice. Pierwszoklasiści zaprezentowali następnie krótki program artystyczny, urozmaicony o występ wokalny szkolnego chóru.
Był również czas na życzenia i kwiaty dla nauczycieli i pracowników szkoły, gdyż uroczystość ślubowania zbiegła się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
Po uroczystości pierwszoklasiści udali się na poczęstunek, zaś pozostali uczniowie na zajęcia.


Uwaga trzecioklasiści!

Zarządzenie Łódzkiego Kuratora Oświaty w sprawie składania dokumentów i terminów rekrutacji:

Treść zarządzenia...


Próbny egzamin gimnazjalny

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY dla uczniów klas trzecich:

13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski

14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka

15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.


28.09.2012 - Gimnazjada w Uniejowie.

Finał wojewódzkich indywidualnych biegów przełajowych odbył się 28 września w Uniejowie. Wzięli w nim udział uczniowie z 24 powiatów. Przemek Nowak, który reprezentował powiat radomszczański, zajął 16 miejsce. Kamil Wieczorek był 60. Gratulujemy!!!


27.09.2012 - Festiwal pięknego czytania.

Mateusz Jaros oraz Michał Błaszczyk wzięli udział w konkursie pięknego czytania, który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ładzicach. Gimnazjaliści zaprezentowali własną interpretację utworów Janusza Korczaka oraz zmierzyli się z tekstem zaproponowanym przez jury konkursu. Obaj otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Galeria zdjęć autorstwa p. Marcina Borowieckiego...>>


21.09.2012 - Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych przeprowadzono 21 września 2012 r na "Fryszerce".
Rywalizację ukończyło 106 uczniów z 20 gimnazjów. Pierwsze "piątki" z każdego biegu pojadą 28 września na mistrz. województwa do Uniejowa.

Naszą szkołę reprezentowali...
Dziewczęta:
1. Martyna Kliczmczyk - 7 miejsce
2. Karolina Prajs - 18 miejsce
3. Anna Kowalska - 20 miejsce
4. Justyna Krynke - 24 miejsce
5. Ewelina Szczakowska - 41 miejce
6. Dominika Żak - 42 miejsce

Chłopcy:
1. Przemysław Nowak - 1 miejsce
2. Kamil Wieczorek - 5 miejsce
3. Mateusz Żak - 6 miejsce
4. Adrian Mielczarek - 26 miejsce
5. Kamil Ostrowski - 42 miejsce
6. Łukasz Knosała - 45 miejsce
7. Adrian Tałaj - 50 miejsce

Dziewcząt stratowało 44. PG Radziechowice drużynowo zajęło IV miejsce, natomiast chłopców startowało 62, a PG Radziechowice drużynowo zajęło I miejsce. Przemysław Nowak i Kamil Wieczorek będą reprezentować nasze gimnazjum i powiat na zawodach wojewódzkich 28 września. Trzymamy kciuki!!!


Kaplica Sykstyńska online.

Wszystkich zainteresowanych wirtualną wizytą w Katedrze Sykstyńskiej zapraszamy do Panelu Edukacyjnego, gdzie m. in. proponujemy linki do ciekawych stron WWW.
Wirtualna wizyta w Watykanie z pewnością będzie interesującym początkiem naszych „podróży z komputerem”.


20.09.2012 - W hołdzie polskim lotnikom września 1939r.

Wyjątkową lekcję historii miała grupa pierwszoklasistów, która obejrzała wystawę poświęconą polskim lotnikom września 1939r.
W galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku uczniowie zobaczyli zdjęcia zbombardowanego Radomska, archiwalne fotografie, mundury polskich i niemieckich żołnierzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się fragmenty szczątków niemieckiego samolotu zwiadowczego Henschel Hs 126 B zestrzelonego przez polski myśliwiec podczas Kampanii Obronnej we wrześniu 1939 r. w okolicach cmentarza w Radziechowicach.


17.09.2012 - Jadę na rowerze…


Grupa drugo- i trzecioklasistów, pod opieką nauczycieli, wybrała się na wycieczkę ścieżką „Od szkoły do szkoły”. Miłośnicy turystyki rowerowej mieli do przebycia około 30 km. Przyjemna atmosfera, sprzyjająca aura oraz wspólne ognisko wynagrodziły trud i zmęczenie, jakie malowało się na twarzach uczestników.
Wycieczka stała się okazją do poznania ciekawych miejsc naszej okolicy oraz wspaniałą formą aktywnego odpoczynku, do którego wszystkich zachęcamy.

Galeria zdjęć autorstwa Martyny Klimczyk z IIIA...>>14-16.09.201 - Streetballmania

Uczniowie UKS Radziechowice wzięli udział w III edycji Streetballmanii, organizowanej przez nauczyciela wychowania fizycznego z PG nr 5 Marka Nowakowskiego, a sponsorowanej przez Bank Spółdzielczy.
W kategorii do 16 lat wzięły udział dwa zespoły UKS Radziechowice. Pierwszy zespół tworzyli: Michał Majak, Kamil Ostrowski, Daniel Jędrzejczyk i Przemysław Nowak, natomiast w drugim zespole zagrali Paweł Mazik, Damian Nowicki i Bartłomiej Popiołek.
Pierwszy zespół był jednym z faworytów turnieju. Niestety młodzi sportowcy przegrali dwa pierwsze mecze, zaś zwycięstwo w ostatnim pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsce w grupie, a piątego w turnieju.
Drugi zespół przegrał wszystkie trzy mecze w stosunku 11:2; 8:3; 5:4.
Pocieszające jest to, że w tej kategorii wiekowej poza chłopcami z PG Radziechowice, grali wyłącznie zawodnicy MKS Junak z kategorii kadetów.


14.09.2012 - Sprzątanie świata

„Kocham, lubię, szanuję … nie śmiecę” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątanie świata – Polska, w którą włączyli się również uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami. Młodzież zajęła się porządkowaniem okolic miejscowego cmentarza, boiska oraz terenu wokół szkoły.


03.09.2012 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce 3 września. W murach naszej szkoły powitaliśmy pierwszoklasistów, których wychowawcami zostały mgr Beata Szczepańska i mgr Agnieszka Karasek. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Wójt, która miała dla uczniów upominek w postaci opasek odblaskowych.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy zdrowia i samych sukcesów w roku szkolnym 2012/2013.

LIST RZECZNIKA PRAW DZIECKA

W imieniu Rzecznika Praw Dziecka publikujemy list skierowany do uczniów z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2012/2013.

Treść listu...